fbpx
  1. Esileht
  2. Blogi
  3. Arendavad Mängud – Mahjong, Sudoku, Male & Rubiku kuubik

Arendavad Mängud – Mahjong, Sudoku, Male & Rubiku kuubik

Seekord räägime ja tutvustame blogipostituses erinevaid arendavaid mänge, mis on Eestis palju populaarsust kogunud nii laste, noorte kui ka täiskasvanute seas. Arendavad mängud, millest pikemalt räägime on järgmised: Mahjong, Sudoku, Male ja Ruubiku kuubik. Neid kõiki mängusid iseloomustab see, et need panevad inimest erinevat moodi proovile ja on heaks meelelahutuseks. Lisaks sellele on võimalik kõiki mängusid- Mahjong, Sudoku, Male ja Ruubiku kuubik mängida või lahendada ka interneti vahendusel. Kõige ebamugavam nendest veebi teel on lahendada ruubiku kuubikut, sest nii ei ole võimalik paraku saada õiget lahendamise kogemust ega elamust. 

MAHJONG

Mahjong

Mahjong on strateegiline arendav mõttemäng, mis sai alguse 19. sajandil Hiinast. Mahjongi mängitakse üldjuhul neljakesi ning hea tulemuse saavutamiseks on tarvis pisut õnne, strateegiat ja oskuseid. Mängu moodustavad 144 Hiina sümbolite ja karakteritega plaati/kaarti. Mängureeglid on tihtipeale erinevates piirkondades varieeruvad, mistõttu tuleb need enne mängu alustamist läbi lugeda või arutada. Mahjong on olnud Jaapanis kõige populaarsem lauamäng juba aastakümneid. Lisaks sellele toimuvad erinevad Mahjong võistlused, sealhulgas ka maailmameistrivõistlused. Mahjong on arendav mäng, mis aitab hoida vaimu ja mälu teravana. 

Kui sa soovid Mahjong harjutada ning proovida, siis saad seda teha SIIN

SUDOKU

Sudoku on põnev numbrimäng, mis eelkõige põhineb numbritel. Sudoku mänguväli või mäng koosneb enamasti 9×9 ruudustikust, mis omakorda on jaotatud 3×3 ruutudeks. Lihtsalt öeldes, tuleb ruudustik täita nii, et igas reas oleks numbrid 1-9 esindatud, kuid tuleb jälgida seda, et mitte üheski reas, veerus ega 3×3 ruutudes ei korduks numbrid. Kui Mahjong on juba mitu sajandit tagasi tehtud mäng, siis Sudokule pandi alus 1979. aastal ning suure populaarsuse kogus see alles 21. sajandi alguses. Sudoku on mäng, mida esialgu lahendati enamasti paberil, kuid nüüd on see rohkem levinud internetis. Sudoku on arendav mäng, mis aitab parandada sinu keskendumist ning kriitilist mõtlemist. 

Kui sa soovid Sudoku harjutada ning proovida, siis saad seda teha SIIN

MALE

Male

Male on strateegiline lauamäng, mis on mõeldud mängimiseks kahele inimesele. Male mängitakse mängulaual, mis koosneb 8×8 ruudustikust, kus on vahelduvad värvid. Mängu nuppe kutsutakse malenditeks ning pooled nendest on valged ja teised pooled mustad. Ühele mängijale kuuluvad ühte värvi malendid ja teisele mängijale teist värvi malendid. Mängu alustab alati mängija, kellel on valged malendid. Malendid jagunevad kuueks: ettur, kuningas, lipp, oda, ratsu ja vanker. Nagu ka Mahjong, siis Male hakkas suuremat populaarsust koguma 19. sajandil, kui hakkasid toimuma esimesed suuremad võistlused. Klassikaliselt mängitakse male mängulaual, kuid tänapäeval on võimalik seda mängida ka veebis. Male on arendav mäng, mis arendab sinu strateegilist ja matemaatilist mõtlemist. 

Kui sa soovid Male harjutada ning proovida, siis saad seda teha SIIN

RUBIKU KUUBIK 

Ruubiku kuubik on arendav mänguasi, millele pandi alus 1974. aastal. Klassikaline ruubiku kuubik koosneb 3×3 tahkudest, mille kõik tahud on erinevat värvi. Lisaks klassikalisele kuubikule on olemas väga palju erinevaid variatsioone ning teisi mõistatusi, mida lahendatakse ka aja peale, et ennast proovi panna. Ruubiku kuubik on arendav mänguasi, mis parandab sinu lihasmälu, keeruliste olukordadega toimetulekut ning kordinatsiooni. Eelnevalt mainitud mängud Mahjong, Sudoku ja Male on hästi ning mugavalt mängitavad ka internetis, siis ruubiku kuubikut lahendades sellist elamust veebis kohe kindlasti ei saa. 

Endale sobiva ruubiku kuubiku või mõistatuse leiad meie TOOTEVALIKUST!