fbpx
  1. Esileht
  2. Blogi
  3. Ruubiku Kuubik Kui Arendav Mänguasi – Ajalugu Ning Erinevad Tüübid

Ruubiku Kuubik Kui Arendav Mänguasi – Ajalugu Ning Erinevad Tüübid

Balticcubes Blog Post 3

RUUBIKU KUUBIK KUI ARENDAV MÄNGUASI – AJALUGU

Ruubiku kuubik on pusle mõistatus ning arendav mänguasi, millele pani aluse Ernő Rubik 1974. aasta kevadel.

Esimesed võistlused hakkasid toimuma aga aastaid hiljem, kus ruudukujulise pusle huvilised said näidata oma lahendamise kiiruse võimekust. Arendav mänguasi tuli lahendajal kokku panna võimalikult kiiresti ning vastavalt sellele selgus pingerida ja võitja. See ajendas inimesi liituma 1982. aastal kiirkuubimise maailmameistrivõistlustega, tehes sellest absoluutselt esimese märkimisväärse ning ametliku võistluse. 

Paraku lõppesid võistlused pärast 1983. aastat, kui ruubiku kuubiku lahendamise suurem huvi mõneks ajaks vaibus. Vaatamata sellele lisandusid tootevalikusse lisaks tavalistele kuubikutele ka teised mõistatused. Vaiksem periood kestis 1990. aastate keskpaigani, kui internet hakkas muutuma inimeste jaoks tavaliseks pereliikmeks, tähistades järjekordset kirjavahetuse aega. Alates 1996. aastast muutus veebisaitide populaarsuse kasv lahendajate jaoks avatud ja märkismvääreseks etapiks, mis võimaldas pakkuda laia valikut kuubikuid, tarvikuid ja kiirust arendavaid harjutusi.

Ruubiku kuubik 3x3 

2001. aastal korraldati New Yorgis maailmameistrivõistlusi, kuid see tuli erinevate probleemide tõttu ära jätta. 2003. aastal tekkis suurematel huvilistel jälle soov korraldada maailmameistrivõistlused Kanadas. Korraldajad nägid palju vaeva, et selleks puhuks leida sponsoreid ja saada laialdast meediakajastust. Antud võistlused toimusid ning seal osalesid rekordilised 89 võistlejat, mis oli võimas saavutus peale 1982. aasta maailmameistrivõistluseid.

Kiirkuubimise tõsine idee levis edasi, jõudes Lõuna-Ameerikasse, Okeaaniasse ja Aafrikasse 2007, 2009. ja 2014. aastal. Rahvusvahelise kuubimise liidu delegaatide ja töötajate laiendamine oli oluline samm, et hoida tekkivat huvi, muutes selle võistlejatele rohkem avatumaks.

Alates 2003. aastast toimuvad nii kiirkuubimise maailmameistrivõistlused kui ka mandrite meistrivõistlused. See pakub võimaluse erinevate riikide võistlejatele kogu maailmas, kellele selle lahendamine suuremat huvi pakub. Nendel märkimisväärsetel võistlustel osalemine on saanud paljude kuubikute lahendajate suureks unistusteks.

Suured edusammud 2000. aastate keskpaigast kuni 2010. aastate lõpuni on olnud suureks osaks rivaalitsemise olemuse parandamisel. Sellele on palju kaasa aidanud erinevate tarvikute lisandumine ning sotsiaalmeedia populaarsuse kasv kogu maailmas. Tänu sotsiaalmeediale on see jõudnud väga paljudele huvilistele kogu maailmas. Praeguse seisuga kuulub maailma kuubimise liitu üle 140 000 registreerunud huvilise 143. erinevast riigist ja tänaseks on toimunud üle 7500 ametliku võistluse. 

RUUBIKU KUUBIK KUI ARENDAV MÄNGUASI- ERINEVAD TÜÜBID

3×3 ruubiku kuubik on kõige populaarsem kuubik, millega paljud on varasemalt kokku puutunud. Tegelikult ei ole see ainus arendav mänguasi kuubikute maailmas, vaid tootevalik on meeletult suur. Järgmisena toome välja kõik erinevad tüübid, mis meie tootevalikust leiab. 

2×2 RUUBIKU KUUBIK

2×2 ruubiku kuubik on kõige väiksem ning üldiselt ka kõige lihtsam ruubiku kuubik, mistõttu on sellega hea kuubiku maailmas esimest tutvust teha. Usume, et antud arendav mänguasi sobib nii väiksematele kui ka suurtele ning selle lahendamise suudab ära õppida igaüks. Kõikide meie toodetega on kaasas inglisekeelne juhend, mis aitab kaasa sujuvale õppimisele. Ruubiku kuubik MoYu RS2 M on üks parimaid 2×2 kuubikuid ning see sobib ideaalselt nii alustavale lahendajale kui ka suuremale asjaarmastajale. 

Ruubiku kuubik 2x2

3×3 RUUBIKU KUUBIK

3×3 mudel on kindlasti kõige populaarsem kuubik, mida enamik inimesed teavad ning on vähemalt korra enda käes hoidnud. Paljud usuvad, et antud arendav mänguasi sobib vaid lastele või selle lahendamine on väga keeruline, mistõttu ei julge nad selle lahendamisega isegi alustada. Oleme veendunud, et 3×3 ruubiku kuubik sobib kindlasti kõikidele inimestele ja selle lahendamise õpib ära ühe-kahe päevaga. Meie julgustame sind proovima ning vali näiteks QiYi Warrior S ruubiku kuubik, sest sellel on väga head omadused ning taskukohane hind. 

Ruubiku kuubik 3x3

4×4 RUUBIKU KUUBIK

4×4 kuubik on kõige keerulisem kuubik meie tootevalikus. Antud ruubiku kuubik sobib pigem edasijõudnud lahendajale või suuremale asjaarmastajale. Ühtlasi sobib see inimestele, kellele meeldivad elus väljakutsed ning keerulised mõistatused- just seda endast 4×4 ruubiku kuubik kui arendav mänguasi endast kujutab. Kuna tegemist on üsna keerulise mõistatusega, siis peab olema selle lahendamine sujuv, mugav ning nauditav. Seetõttu sobib sulle ruubiku kuubik QiYi W/S2 4×4 väga hästi, sest sellel on vastavad ehk head omadused. 

Ruubiku kuubik 4x4

5×5 RUUBIKU KUUBIK

5×5 mõistatuse lahendamine tundub keerulisem, kui see tegelikult on. Usume, et antud arendav mänguasi sobib hästi inimesele, kellel on juba 3×3 ruubiku kuubiku lahendamine hästi selge. Selle lahendamise õppimine nõuab kindlasti kannatlikkust ning suuremat pingutust, kuid kindlasti on see seda väärt. Ruubiku kuubik QiYi Jelly 5×5 on hea valik kõigile, kes sooviksid kätt proovida suurema ning keerulisema mõistatuse lahendamisel. Tegemist on Jelly sarja kuubikuga, millel on omapärane ning huvitav välimus, ja ühtlasi head omadused. 

Ruubiku kuubik 5x5

ARENDAV MÄNGUASI PYRAMINX

Pyraminx on arendav mänguasi, mis ei ole otseselt ruubiku kuubik, sest püramiid ei ole kuubi kujuga. Tegemist on mõistatusega, mis kuulub valdkonda “teised mõistatused”, kuid vaatamata sellele kasutatakse seda kiirkuubimise võistlustel. Pyraminx sobib kindlasti kõikidele lahendajatele ning inimestele, sest selle lahenduse ära õppimine on väga kerge ning jõukohane ka kõige pisematele. YuXin LittleMagic Pyraminx M annab suurepärase elamuse lahendamisel, sest nurkades olevad magnetid muudavad külgede liigutamise erakordselt sujuvaks. Üks Eesti parimaid Pyraminx lahendajaid Remo Pihel näitab, kuidas uskumatult kiiresti antud mõistatust lahendada- vaata videot SIIT

ARENDAV MÄNGUASI SKEWB

Skewb on väga populaarne arendav mänguasi, mis erineb oma lahenduse poolest tavalisest ruubiku kuubikust. Samuti usume, et Skewbi lahendamine ning selle õppimine on pigem kerge, mistõttu sobib see väga hästi nii lastele kui ka täiskasvanutele, kes soovivad uut ja huvitavat mõistatust lahendada. QiYi Jelly Skewb on ainulaadse disaini ja välimusega Skewb Jelly sarjast, mis sobib ideaalselt alustavale ning õppivale lahendajale. 

Ruubiku kuubik

BALTICCUBES- RUUBIKU KUUBIK KUI ARENDAV MÄNGUASI ENDALE, LAPSELE VÕI SÕBRALE

Ruubiku kuubiku näol on tegemist väga soodsa investeeringuga enda heaolu ning mitmete omaduste arendamiseks. Selle lahendamine sobib kõikidele, nii lastele kui ka täiskasvanud inimestele. See aitab vältida igavust, annab võimaluse silmadele ekraanivalgusest puhata ning mõte argipäeva tegemistest eemale saada. 

Kui sa ei tea milline arendav mänguasi endale, lapsele või sõbrale valida, siis võta meiega julgelt ühendust Facebookis või Instagramis ning kindlasti leiame sobiva toote!